Moje opowiadania

Od pewnego czasu mam problem. Problem polega na braku inspiracji i motywacji. I mam świadomość, że to widać na blogu. Nie mam pojęcia, jakie jest źródło tego stanu. Ponoć uświadomienie sobie problemu to już połowa drogi do jego rozwiązania. Być może.

Taki stan nie przytrafia mi się pierwszy raz. Zdaję sobie też świetnie sprawę z tego, że innym autorom też się przytrafia. No, ale co mnie obchodzą w tej kwestii inni autorzy? Ich problemy nie odbijają się przecież na moim blogu, a mój problem – owszem. Czytam więc, słucham muzyki, oglądam różne rzeczy – wszystko w nadziei, że wreszcie coś zaiskrzy.

Być może zmienię nazwę bloga. Coraz bardziej czuję, że obecna mnie z różnych powodów drażni. Pożyjemy, zobaczymy.

Doświadczeni blogerzy twierdzą, że niezależnie od stanu motywacji i inspiracji należy regularnie “dokarmiać” Czytelników nowymi treściami. Nie chcę jednak pisać tekstów będących “zapchajdziurami”, bełkotem o niczym. Mam poczucie, że publikacja takich potworów byłaby przejawem brakiem szacunku dla Ciebie, Szanowny Czytelniku.

Dlatego podjąłem decyzję, którą odwlekałem od dawna. Nie, nie… nie chodzi mi o decyzję o zamknięciu bloga. Takiej nie podjąłem, choć pewnie parę osób na nią czeka.

Już jakiś czas temu przygotowałem do publikacji swoje opowiadania. Niektóre z nich są mocno archiwalne. Zrobiłem ich redakcję i złożyłem z nich książeczkę, którą postanowiłem udostępnić. Długo nie umiałem się na to zdecydować, ale pomyślałem, że to jest właśnie dobry czas.

pobierz darmowy ebook
pobierz darmowy ebook

Jestem przeciwny rozwiązaniom, które zmuszają do udostępniania czegoś na Facebooku czy Twitterze przed pobraniem. W końcu – póki nie pobierzesz, nie przeczytasz, to nie wiesz, czy materiał jest wart polecenia. Ale jeśli po pobraniu i przeczytaniu uznasz, że warto polecić to znajomym, to będzie mi oczywiście bardzo miło.

Navigate